İkiz Alevler ve Din kavramı

İkiz alev olarak doğulur dedik ve ikiz alevlik aktivasyon ve uyanış ile açığa çıkar dedik, buradan devam edelim. Bazılarınız ikiz alevliği çok sevdiği için kendi dini ile bütünleştirmek istiyor olabilir. Tıpkı tanrıyı kendi dine ile bütünleştirip, diğer dinlerin tanrısı yokmuş gibi yapmak gibi… Bu çok masum ve çocuksu bir tavırdır.

Oysa ki durum böyle değildir. Tek tanrılı dinlerin tüm tanrılarının aynı tanrı kavramı üzerinden geldiğini düşünürsek bu ikiz alevliği daha evrensel ve ulaşılabilir bir kavram haline getirecektir. İkiz alevlikte bir olan bir ruhun burada beden formunda ayrılması ve manevi anlamda da hep beraber olması yatarken aynı şekilde din kavramlarında da tanrı ile insanın bir olması ve ondan kopmuş ruh parçaları olmamız, onunla bir bütün iken ondan ayrılarak buraya gelmiş olmamız esasına dayanır.

I AM PRESENCE dediğimiz kavram ikiz alevlikle birebir ilgilidir aynı zamanda dinimizde EN EL HAK dediğimiz kavram da, bunlar hep aynı şeyi anlatır. Bunlar bilinç düzeylerini ifade eder, bir dini değil. İnsanın bilinç düzeyi geliştikçe de dini saplantılara daha az ihtiyaç duyar. Bu saplantıları kendini geliştirmek, kendi yolunu bulmak, kendi tanrısına ulaşmak için kullanır, evrimleştirir ve dönüştürür. İyi bir insan olarak ibadet eder.

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s