Farkında Olmak

Keşke her zaman farkında olsak…

En azından farkında olmadığımızın farkında olsak….

Maalesef çok dipsiz ve kör bir kavram farkındasızlık… bir de en kötüsü farkında değilsin diye biri uyardığında seni, ona da ego ile yaklaşmak…. yani farkında olmadığını kabul etmemek, en kötüsü de bu.

Farkındasızlığın temelinde bencil inançlar yatar. Bencillik ve önce kendi çıkarını düşünmek, başkalarının başarıları üzerinden kendine pay çıkarmaya çalışmaktan tut da, kıskançlık ve “onun gibi olma” isteğinin de bir negatif dışa vurumudur.

Halbuki herkes kendi olsa o zaman daha gerçek ve otantik bir hayat sürebilirdik. İnsanlar başkalarını taklit ederek değil de kendini ortaya koyarak büyümeyi ve gelişmeyi hedeflese… Ne güzel olurdu…

İnsanın kendi özünden gelen tüm yaratımlar en az kendileri kadar bir değer yaratırlar. Bu da evren için değen bir şey yapmak manasına gelir ki, ortaya çıkan eser kişinin özünden ve yaratım kodlarından gelir. Böyle bir yaratımı çalmak ve sanki seninmiş gibi yapmak vicdanen size iyi geliyorsa, kötülükle ilgili öğrenecek çok şeyiniz var demektir.

Farkında olmak istiyorum ama nasıl diye soruyorsanız daha da derinlerinizdeki karanlığa bakmak ve geçmiş ile yüzleşmek istiyorsanız sizin içi bir kursumuz var. Bu kursa http://www.goodsoul.net’den ulaşabilirsiniz.

Bu dönemde en çok ihtiyacımız olan şey hatamızı kabul edip özür dilemekten geçiyor. Ekinoks ile değişen enerjilere ayak uydurmak gene bu farkındalığa erişmek ile ilgili. 21.12 ve 22.12 tarihlerinin ikizalevler için kilit (anahtar) önem taşıdığını düşünüyorum.

Ben doğru biliyorum, başka doğru yoktur zihniyeti artık uzun zamandır sıkı sıkı tuttuğu yerini bırakıyor.

Reklam
%d blogcu bunu beğendi: